Економний будівельник - горе чи радість?!
Практично кожен день ми стикаємося з тим, що коли звертаються наші потенційні клієнти, вони дуже часто називають якісь відповідають реальності витрати матеріалів?!
Будьте об'єктивні і не лінуйтеся зайти на сайт виробника і подивитися приблизний витрата певного матеріалу, кожен виробник на своєму сайті розміщує рекомендований витрата певного матеріалу, саме на цей витрата Ви можете орієнтуватися! Не рідко недобросовісні будівельники замовляють меншу кількість матеріалу, щоб не обтяжувати себе в монтажі, приготуванні сумішей та прямування "якихось там" технологій рекомендованим виробниками, внаслідок таких дій, відбуваються незворотні наслідки; відклеюються облицювальні матеріали, відвалюються теплоізоляційні плити разом зі всією системою утеплення і тд. Інші не чисті на руку будівельники, в свою чергу, можуть замовити навпаки більша кількість матеріалу в своїх корисливих цілях. Не давайте себе обдурити і в наш високотехнологічний час дуже просто перевірити своїх будівельників, які, можливо, виявляться відмінними фахівцями своєї справи та порядними у розрахунках та замовлення будівельних матеріалів - але це потрібно обов'язково перевірити. Нижче представлені популярні запитання клієнтів.
Питання по утепленню фасаду:
Питання: "Я збираюся утеплити фасад, хочу приклеїти цементним клеєм пінопласт до цегляної стіни і армувати його з сіткою, на 100 м2 мені прорахували клею для приклеювання 250 кг. (10 міш. по 25 кг), а для армування 300 кг. (12 меш. по 25 кг.)?!"
Заявлений витрата матеріалів:
- для приклеювання пінопласту - 2,5 кг на м2.
- для армування з сіткою - 3 кг на м2.
Відповідь: Якщо пінопласт клеїтися маякових способом (на ляпухи), як практично в 90% випадків монтажу системи утеплення фасаду в Україні, то при приклеюванні пінопласту, наноситься клейовий склад по периметру аркуша суцільної безперервної смугою близько 50 мм. і додатково у вигляді окремих клейових точок (ляпухи) діаметром 100 мм (не менше трьох) по центру плити. В такому випадку, площа приклеювання займає близько 40% від площі листа пінопласту.
При монтажу пінопласту по технології, витрата суміші близько 4,5-6 кг на м2, ніколи у Вас не вийде витрата у 2,5 кг. на м2, якщо у Вас такий витрата, то у Вас шлюб. Це можливо, тільки в тому випадку, коли наносять кілька ляпухи на теплоізоляційну плиту, без урахування клейового складу на периметр листа пінопласту. Таким чином виходить, що площа приклеювання листа пінопласту від рекомендованих 40% зменшується до 20-10%, що значно зменшить зчеплення з підстава і пінопласт або базальтова вата буде висіти на фасаді тільки за рахунок дюбелів для теплоізоляції.
Армування з сіткою - наноситься клейовий склад і свіжонанесений шар укладається армуюча сітка, після чого поверхню загладжується, за правильної технології, такий спосіб монтажу витрачає суміш від 4.5 до 5.5 кг на м2 в залежності від шару клейового складу, 3 кг на м2 можливо зробити єдиним простим способом, не утапливать сітку в клей, а просто прикласти її до пінопласту і замазати клейовим складом, що природно - шлюб.
Приблизно таке ж питання часто задають по утепленню фасаду базальтової ватою технологія монтажу базальтової вати відрізняється від пінопласту з точки зору витрати клейового складу тим, що потрібно створювати грунтующие (вирівнюють) шару клейовим складом, умовно кажучи, втирати клей вату , щоб поверхня мала жорсткість для нанесення наступного шару, в цьому випадку реальний витрата клейового складу для армування і приклеювання на м2 від 11 кг на м2, тобто ну ніяк не 8 кг. м2., якщо витрата такий у будівельників, то це знову ж таки шлюб, який з процесів не було зроблено або зроблено не за технологією.
Питання: "Я збираюся зробити утеплення фасаду мокрим способом з використанням базальтової вати 100 мм. щільність вати 145 кг/м3. Хочу купити дюбеля для теплоізоляції з пластиковим стержнем, які використовують для пінопласту?!"
Відповідь: Вага м3 пінопласту (від 11 до 15 кг/м3), пінопласт саме такої ваги використовується для системи утеплення фасаду, вага м3 базальтової вати в даному випадку 145 кг/м3 (Техноніколь Технофас), тобто приблизно в 10 разів більше ваги пінопласту. Дюбелі для теплоізоляції використовується, як додатковий кріпильний елемент теплоізоляційної плити, поки цементний клейовий склад набирає максимальну міцність. З-за великої ваги базальтова вата несе велике навантаження на дюбель з пластиковим стержнем, який може погнути або вирвати з підстави, в такому випадку для базальтової вати використовується дюбель з металевим стрижнем з термоголовкою чи без, з збільшеною або стандартної розпірною зоною.
Питання по стяжці підлоги і штукатурення стін:
Вопрос: "Собираюсь заливать стяжку, хочу купить готовую стяжку в мешках - у меня 100 м2. пола и толщина слоя 20 мм., строители просчитали, что на 1 м2 у меня уйдёт 5 мешков готовой стяжки - это 500 мешков на 100 м2?!"
Заявленный расход материалов - 6,25 кг. на 1 мм. слоя на м2 стяжки.
Ответ: 5 мешков стяжки по 25 кг. - это 125 кг. на м2 при толщине слоя 20мм., расход всех цементно-песчаных смесей на 1 мм. слоя на 1 м2 - это от 1,7 до 2 кг. на м2, то есть при толщине слоя в 20мм. реальный расход материала - это от 34 до 40 кг. на 1 м2., то есть меньше двух мешков.
Питання: "у ванній кімнаті У мене вже змонтовані маякові рейки товщиною 10 мм, загальна квадратура ванни 10 м2 - потрібно купити готову цементно-піщану штукатурку, мені прорахували 100 кг. (4 мішка) готової штукатурки?!"
Заявлений витрата матеріалів - 1 кг. на 1 мм шару на 1м2.
Відповідь: Відповідь така ж, витрата всіх цементно-піщаних сумішей на 1 мм шару на 1 м2 - це від 1,7 до 2 кг на м2.
- Капельник на відкритому балконі або терасі з листового пофарбованого покрівельного металу - це постійне рішення або низка частих ремонтів?Балкон або тераса - це конструктивний елемент, що виходить за межі будівель, що збільшує його корисну площу та підвищує естетичну цінність багатьох фасадів. На додаток до очевидних елементів, таких як балконна плита, перила, облицювання плиткою, майже на кожному балконі встановлені краплеуловлювачі, часто звані звисом, крапельником, карнизом, відливом.Повна версія статті
- Видно силуети головки кріплення дюбелів для теплоізоляції в холодну пору року на утепленому фасаді мокрим легким способом!Нас часто запитують про те, чому на готовому, вже потинькованому фасаді декоративною штукатуркою видно силуети дюбелів для пінопласту або мінеральної вати?!Повна версія статті